Інженерні системи

м. Київ, вул. Марка Вовчка, 18А

Системи електропостачання

Система електроживлення

Електроживлення є "їжею", яку вживає будь-яке обладнання, не тільки IT. Якість цієї "їжі" безпосередньо впливає на працездатність і довговічність роботи обладнання. Велике розмаїття електроспоживачів, зосереджених в одній будівлі створює нерівномірність споживання в деяких ділянках мережі, що призводить до небажаних "просідань" напруги в моменти пусків потужних споживачів (ліфти, кондиціонери).

Проектування новостворюваних систем електроживлення здійснюється з урахуванням наявності чутливих до якості електроенергії споживачів. В електроустановках будинків виділяються ділянки мережі з навантаженнями різних характерів. Також необхідно враховувати нелінійний характер споживання струму сучасним обладнанням з імпульсними блоками живлення, що призводить до збільшеного рівня непарних гармонік струму і підвищене навантаження на дроти.

У нашій практиці нерідкі випадки, коли замовник зіштовхується з проблемами електроживлення через некваліфікований підхід до розширення існуючих мереж. Наприклад, в результаті аудиту електромереж у одного з наших замовників було виявлено, що розетки до яких підключено критичне ІТ-обладнання підключені до групи освітлення. У разі знеструмлення групи освітлення при обслуговуванні або короткому замиканні, викликаному несправністю освітлювального приладу, комп'ютер буде відключений від електроживлення.

Допоможе уникнути втрат якості електроенергії тільки правильно спроектована, побудована, і експлуатована система електроживлення об'єкта.

Щитове обладнання, яке закладається нами в проекти, конструюється і виробляється в заводських умовах на основі комутаційного обладнання провідних світових виробників.

Однією з важливих підсистем, якою обладнуються основні електрощити будівель є система моніторингу параметрів електроенергії та стану апаратів комутації і захисту. Використовуючи функціонал цієї системи оператор / диспетчер будівлі буде поінформований про стан обладнання та параметри електроживлення.

Системи гарантованого електроживлення - СГЕ будуються для підтримки безперебійного електроживлення критичних до зникнення електроенергії споживачів, таких як серверне або медичне обладнання, системи підтримки клімату в спеціальних приміщеннях, обладнання життєзабезпечення, контролю, безпеки.

Однією із складових частин обладнання СГЕ є джерело безперебійного живлення, що має в якості резервного сховища енергії акумулятори, які підтримують подачу енергії на час запуску генератора.

Другою складовою частиною СГЕ є генератор електроенергії, який в якості джерела енергії може використовувати двигун внутрішнього згоряння, що працює на бензині, дизельному паливі або природному / зрідженому газі.

Останнім часом в якості сховища енергії стали застосовуватися механічні обертові маховики (flywheel), скомбіновані з двигуном внутрішнього згоряння і генератором в єдиний пристрій, званому "Динамічний ІБП". Такий пристрій не вимагає застосування в системі окремих традиційних акумуляторних ІБП, що дозволяє уникнути витрат на заміну акумуляторних батарей.

Для підтримки високої готовності обладнання гарантованого електроживлення системи будуються з урахуванням резервування основних вузлів і каналів передачі електроенергії.

В компанії працює колектив, що складається з досвідчених проектувальників, інженерів, кваліфікованих монтажників, який готовий виконати завдання будь-якої складності в області проектування, побудови, аудиту та експлуатації систем електропостачання.

У проектах застосовуються компоненти провідних світових виробників:

Schneider Electric, ASCO, Eaton, ABB.

 

Система забезпечення кліматичних умов

Вся електроенергія, що підводиться до ІТ-обладнання в будь-якому дата центрі або сервернїй, в кінцевому підсумку перетворюється в тепло, що виділяється, яке необхідно відводити, щоб уникнути перегріву устаткування.

Вимоги до кліматичних умов в серверному приміщенні:

  • приміщення потребують підтримки постійної температури 20-250С, вологості 40-60% і чистоти повітря з нормованою кількістю забруднення на м3
  • певний температурний режим повинен підтримуватися цілодобово і цілорічно
  • мати можливість централізованого моніторингу та управління всіма необхідними параметрами
  • бути масштабованим
  • мати високу енергоефективність

Існує кілька основних типових архітектур побудови систем управління кліматом.

За способом отримання охолодженого повітря бувають:

  • системи прямого розширення (DX - Direct eXpansion), в яких нагріте обладнанням повітря охолоджується проходячи через теплообмінник з фреоновим контуром. Такі системи будуються на основі прецизійних фреонових кондиціонерів і використовуються при порівняно невеликих питомих навантаженнях в невеликих серверних приміщеннях. Характеризуються такі системи відносно невисокою вартістю впровадження, але збільшеними експлуатаційними витратами. Крім того їх безперебійна робота вимагає збільшеної потужності з підвищеним енергоспоживанням.
  • системи на охолодженій воді (CW - Chilled Water), в яких тепло з нагрітого обладнанням повітря відводиться через теплообмінники з охолодженою водою (близько плюс 70С), нагріваючи її. Нагріта вода відводиться з приміщення в холодильну установку. Такі системи будуються на основі фанкойлів і чиллерів та використовуються, як правило, для середніх і великих приміщень центрів обробки даних.
  • системи вільного охолодження (freecooling) в наших широтах і південніше в чистому вигляді не застосовуються, тому що використовується теплообмін між холодним зовнішнім повітрям і повітрям всередині приміщення ЦОД. Freecooling системи ефективно працюють, коли температура зовнішнього повітря не перевищує плюс 120 С, і застосовуються як доповнення до систем DX або CW через додатковий теплообмінник.

За архітектурою побудови системи розрізняють:

  • з зовнішнім розташуванням джерела холоду, коли останній розташований поза приміщенням, і охолоджене повітря надходить, і нагрітий - видаляється з приміщення за допомогою повітропроводів
  • з внутрішнім розташуванням джерела холоду, коли останній розташований всередині приміщення

Останній тип можна ще розділити на окремо стоячі системи шафового типу та системи міжрядного встановлення внутрішніх блоків.

Вибір типу відбувається при аналізі вимог до ЦОД і пошуку оптимальної конфігурації розташування обладнання ЦОД в прив'язці до існуючої або проектованої архітектурі. Також при розміщенні обладнання ЦОД в існуючій будівлі оцінюється енергоозброєність об'єкта та обладнання підбирається виходячи з наявності вільної електричної потужності або можливості її збільшення для потреб ЦОД.

Системи управління кліматом останнього покоління, дозволяють планувати перспективне нарощування потужностей простору ЦОД та тепловідведення, мають розвинені системи моніторингу та управління. Так можна досягти оптимізації витрат на інженерне забезпечення, підвищується загальна енергоефективність дата-центру при дотриманні всіх технічних вимог до його експлуатації.

У своїх проектах компанія ProNET використовує обладнання:

Schneider Electric, Vertiv, HiRef, Mitsubishi Electric.